Valik_1959

Малиновський Валентин Ярославович

Основне місце роботи

Факультет цифрових, освітніх та соціальних технологій

Кафедра соціогуманітарних технологій

Професор

МАЛИНОВСЬКИЙ ВАЛЕНТИН ЯРОСЛАВОВИЧ

доктор політичних наук, професор, академік Академії політико-правових наук, професор кафедри соціогуманітарних технологій Луцького національного технічного університету

 

Написати повідомлення
Написати повідомлення

Народився 2 січня 1959 р. в м. Рожище Волинської області. У 1981 р. закінчив Рівненський державний інститут культури. 3 1981 по 1983 роки проходив строкову військову службу.

У кінці 1980-х років Валентин Малиновський активно включився в громадсько-політичне життя Волині. Був одним із засновників Рожищенського осередку Народного Руху України. 7 липня 1991 р. очолив районну організацію НРУ, згодом був обраний співголовою Волинської крайової організації НРУ, членом Великої ради НРУ.

У 1992 р. був обраний депутатом Волинської обласної ради від Рожищенського виборчого округу № 118. Працював заступником голови постійної комісії обласної ради з освіти, культури і релігії.

У 1992 р. розпочалася кар’єра державного службовця В. Малиновського, котра тривала 22 роки. Роботу в органах влади розпочав на посаді керівника секретаріату Рожищенської районної ради народних депутатів.

З 1993 р. працював радником глави Волинської облдержадміністрації з політичних питань. З 1993 по 1994 роки був членом Луцького міського виконавчого комітету. У грудні 1994 р. призначений на посаду заступника начальника управління культури Волинської облдержадміністрації.

У 1995-1996 рр. навчався в Українській Академії державного управління при Президентові України, яку закінчив з відзнакою, отримавши кваліфікацію магістра державного управління та диплом Університету Північного Лондона (М.Р.А. Master of arts public administration). Стажувався в Міжнародному Інституті публічної служби (Париж, Франція) та Міністерстві закордонних справ України.

Після навчання в Академії повернувся на Волинь, де був призначений на посаду першого заступника начальника управління культури облдержадміністрації. У 1998 р. паралельно з державною службою розпочав педагогічну діяльність на кафедрі політології Волинського державного університету імені Лесі Українки.

У 2002 р. В. Я. Малиновський успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Оптимізація функцій органів виконавчої влади України: теоретико-методологічні засади» в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, отримавши науковий ступінь кандидата політичних наук. У 2004 р. йому присвоєно вчене звання «доцент».

З 2002 по 2005 рік працював на постійній основі помічником-консультантом народного депутата України. У 2002 р. В. Малиновський повертається до активної політичної діяльності, обирається головою Управи Волинської обласної організації Української Народної партії. З початком Помаренчевої революції стає членом обласного Страйкового комітету, а згодом – обласного віділення Комітету національного порятунку – керівних органів революції у Волинській області.

Після перемоги Помаранчевої революції, у березні 2005 р. призначений начальником новоствореного Управління державної служби Головного управління державної служби України у Волинській області, яке очолював до вересня 2014 року. В. Малиновському присвоєно 5 ранг державного службовця.

У 2005 р. як член регіональної робочої групи з підготовки заходів щодо проведення адміністративно-територіальної реформи Волинської ОДА розпочав практичну діяльність і наукові дослідження у сфері реформування територіальної організації влади та місцевого самоврядування.

У січні 2012 р. успішно захищає докторську дисертацію на тему «Концептуальні засади трансформації територіальної організації влади України: регіональний та місцевий рівні» у Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова з присудженням наукового ступеня доктора політичних наук. У 2014 р. йому присвоєно вчене звання «професор».

У вересні 2014 р. Малиновський В. Я. завершив державну службу і зосередився на науковій і педагогічній діяльності. Він перейшов на постійну роботу у Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки на посаду професора кафедри політології та державного управління. У 2015 р. за його ініціативою та активною участю ліцензована нова для університету спеціальність «Державна служба».

У 2015 р. закінчив Міжрегіональну Академію управління персоналом за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі».

Зважаючи на праці, присвячені історії рідного краю, у 2015 р. В. Малиновський стає членом обласної організації Національної спілки краєзнавців України. У вересні 2016 р. обирається академіком Академії політичних наук.

З початком реформи децентралізації влади в Україні (2015 р.) В. Малиновський у складі регіональної робочої групи Волинської ОДА працював над Перспективним планом формування спроможних громад Волинської області. У 2016–2021 рр. в якості регіонального консультанта з юридичних питань проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) Асоціації міст України займався формуванням об’єднаних територіальних громад та укрупненням районів.

У 2019 р. працював у проекті «Фаза впровадження Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні (U-LEAD з Європою)». За його безпосередньої участі було створено або модернізовано вісім ЦНАП у Волинській області: Вишнів, Прилісне, Павлівка, Дубове, Колодяжне, Заболоття, Заброди, Зимне і три ЦНАП у Рівненській області: Острожець, Висоцьк, Миляч.

У зв’язку із закінченням контракту в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, в січні 2020 р. перейшов працювати у Луцький національний технічний університет на посаду професора кафедри соціогуманітарних технологій. Він є гарантом освітньо-професійної програми «Управління в системі соціального забезпечення» другого (магістерського) рівня.

В. Я. Малиновський є відомим в Україні фахівцем і практиком у галузі публічного управління, одним із фундаторів нової наукової галузі «державне управління». Виданий ним у 2000 р. навчальний посібник «Державне управління» був одним з перших вітчизняних навчальних видань у цій науковій сфері, а «Словник термінів і понять з державного управління» 2005 р. –  найповніший на той час в Україні. Загалом вчений є автором 500 наукових праць, включаючи 12 одноосібних та 25 колективних монографій.

Науковий доробок вченого охоплює широке дослідницьке поле з державного  управління, місцевого самоврядування, публічної служби, політології, соціальної політики, регіоналістики, територіальної організації влади, децентралізації влади, адміністративно-територіальної реформи, краєзнавства, історії. Працюючи на перетині кількох наукових галузей, В. Малиновський у своїх працях актуалізує та аналізує проблеми державотворення, відгукується на суспільно-політичні виклики, пропонує вирішення непростих питань сьогодення.

В. Малиновський був членом редакційних колегій журналів «Вісник державної служби України» (2007–2012), «Науковий вісник СНУ імені Лесі Українки. Міжнародні відносини» (2008–2014), «Україна та Польща: минуле, сьогодення, перспективи» (2008–2014), «Бібліотека молодого державного службовця» (2005–2007), Волинської універсальної енциклопедії, «Суспільно-політичні процеси» (з 2017 р.).

У 1997–2002 рр. він був головою Комісії з питань розгляду матеріалів про визначення статусу ветеранів ОУН-УПА, у 2006–2008 рр. – Вченим секретарем Волинського регіонального наукового центру Української академії наук з держуправління, у 2007–2010 рр. – регіональним представником та членом ради Інституту аналізу політики та стратегій, у 1999–2012 рр. – головою обласного осередку Всеукраїнської Асоціації магістрів держуправління. З 2005 р. є викладачем і членом навчально-методичної ради Волинського регіонального центру підвищення кваліфікації. З 2007 р. є членом президії Волинської обласної організації профспілки працівників державних установ.

В. Я. Малиновський нагороджений ювілейною медаллю «10 років Незалежності України» (2001), Подякою Президента України (2004), Почесною грамотою Головного управління державної служби України (2006), Почесною грамотою Волинської ОДА (2000, 2009), Почесною грамотою Волинської обласної ради (2009, 2013, 2022), Подякою Волинської ОДА (1996), Почесною грамотою професійної спілки працівників державних установ України (2011, 2015), Подякою Ковельського міського голови (2013), Почесною грамотою Рожищенської РДА (2001, 2009, 2020), Подякою Рожищенської РДА (2014), Срібним нагрудним знаком СНУ імені Лесі Українки (2015), Подякою Федерації професійних спілок України (2018), Подякою Міністерства освіти і науки України (2018), Золотим нагрудним знаком СНУ імені Лесі Українки (2019), Почесною грамотою Луцького міського голови (2019), Орденом святих Кирила і Мефодія УПЦ КП (2019), Почесною грамотою Федерації професійної спілок України (2020), Подякою Асоціації міст України (2021), Грамотою Міністерства освіти і науки України (2022), Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2024).

У 2019 р. став переможцем Премії «Люди року – 2019. Волинь» у рамках Всеукраїнської програми «Люди ХХІ століття» у номінації «Професіонал року». У 2020 р. йому присвоєне звання Почесного громадянина міста Каменя-Каширського Волинської області.

У 1981 р. закінчив Рівненський державний інститут культури за спеціальністю «Культурно-освітня робота».

У 1996 р. закінчив з відзнакою Українську Академію державного управління при Президентові України за спеціальністю «Державне управління» та Університет Північного Лондона за спеціальністю – M.P.A. Master of arts public administration.

У 1996 р. стажувався в Інституті публічної адміністрації (Париж, Франція) та Міністерстві закордонних справ України.

У 2015 р. закінчив Міжрегіональну Академію управління персоналом за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі».

Кандидат політичних наук за спеціальністю 23.00.02. «Політичні інститути та процеси» з жовтня 2002 року. Дисертацію на тему «Оптимізація функцій органів виконавчої влади України: теоретико-методологічні засади» захистив у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

Вчене звання доцента кафедри політології присвоєно у 2004 році.

Доктор політичних наук за спеціальністю 23.00.02. «Політичні інститути та процеси» з травня 2012 р. Дисертацію захистив у Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова. Тема докторської дисертації «Концептуальні засади трансформації територіальної організації влади України: регіональний та місцевий рівні».

Вчене звання професора кафедри політології присвоєне в лютому 2014 року.

  • 1992-1993 рр. – керівник секретаріату Рожищенської районної ради;
  • 1993-1994 рр. – радник глави Волинської облдержадміністрації з політичних питань;
  • 1994-2002 рр. – заступник начальника управління культури Волинської облдержадміністрації;
  • 2002-2005 рр. – помічник-консультант народного депутата України;
  • 2005-2014 рр. – начальник Управління державної служби Національного агентства України з питань державної служби у Волинській області.
  • 1998 р. – 2002 р. за сумісництвом старший викладач кафедри політології Волинського державного університету імені Лесі Українки.
  • 2002 р. – 2012 р. за сумісництвом доцент кафедри політології Волинського національного університету імені Лесі Українки.
  • 2012 р. – 2020 р. професор кафедри політології та державного управління Волинського національного університету імені Лесі Українки.
  • 2020 р. – нині – професор кафедри соціогуманітарних технологій Луцького національного технічного університету.
  • 2021 р. – гарант освітньо-професійної програми «Управління в системі соціального забезпечення» другого (магістерського) рівня.
  •  2005 р. – нині – викладач Волинського регіонального центру підвищення кваліфікації

      ЕКСПЕРТНА ДІЯЛЬНІСТЬ

  1. 2005-2021 рр. – експерт Волинського регіонального відділення Асоціації міст України.
  2. 2015–2016 р. – експерт із розробки комплексу навчально-методичної документації курсу з е-урядування та е-демократії для публічних службовців проекту EGAP «Електронне врядування задля прозорості влади та участі громадян».
  3. 2018 р. – експерт проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні».
  4. 2019 – 2021 рр. – експерт з юридичних питань проекту «Курс громадських слухань для ОТГ у Волинській області» в рамках програми RITA «Зміни в регіоні» (Польсько-Американський Фонд Свободи).
  5. 2019 р. – регіональний спеціаліст Фази впровадження Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, раунд 1 (NIRAS, Швеція).
  6. 2016 – 2021 рр. – регіональний консультант з правових питань проекту ПУЛЬС USAID.
  7. 1993 р. – член обласної робочої групи по опрацюванню проекту Конституції України (рішення Волинської обласної ради від 21.10.1993 р.).
  8. 2005 р. – член регіональної робочої групи з підготовки заходів щодо проведення адміністративно-територіальної реформи (розпорядження голови ОДА № 100 від 22.04.2005 р.).
  9. 2007 р. – член регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо удосконалення територіальної організації влади ОДА (затв. першим заст. голови ОДА від 14.03.2007 р.).
  10. 2010 р. –  координатор напряму діяльності робочої групи з реформи державної служби та виконавчої влади ОДА (розпорядження голови ОДА № 116 від 13.05.2010 р.);
  11. 2011 р. член регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо удосконалення територіальної організації влади (розпорядження голови ОДА № 283 від 11.07.2011 р.).
  12. 2013 р. – керівник робочої підгрупи «Реформи системи публічного управління» напряму «Реформи системи державного управління» (розпорядження голови ОДА № 97 від 07.03.2013 р.).
  13. 2013 р. – член регіонального комітету з економічних реформ ОДА (розпорядження голови ОДА № 97 від 07.03.2013 р.).
  14. 2014 р. – заступник керівника тематичної робочої групи з питань змін у системі адміністративно-територіального устрою держави ОДА;
  15. 2014 р. – член організаційного комітету з проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади (розпорядження голови ОДА № 210 від 11.06.2014 р.).
  16. 2015 р. – член регіональної робочої групи з підготовки проекту Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Волинської області (розпорядження голови ОДА № 188 від 13.05.2015 р.).
  17. 2017 р. – член регіональної робочої групи з підготовки проектів змін до Перспективного плану формування територій громад Волинської області (розпорядження голови ОДА № 377 від 25.07.2017 р.).
  18. 2019 р. – член регіональної робочої групи ОДА з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Волинської області (розпорядження голови ОДА № 639 від 30.10.2019 р.).

 

      УЧАСТЬ У ГРАНТОВИХ ПРОГРАМАХ

  1. Українсько-канадський проект «Розбудова демократії» (2002–2009 рр.)
  2. Польсько-канадський проект «Місцеве партнерство для розвитку місцевого ринку праці» (2006 р.).
  3. Швейцарсько-український освітній проект DOCCU «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (2015 р.).
  4. Швейцарсько-український проект EGAP «Електронне врядування задля прозорості влади та участі громадян» (2015–2016 рр.).
  5. Проект ПУЛЬС USAID та Асоціації міст України (2016–2021 рр.);
  6. Проект Фонду Фрідріха Наумана в Україні «Розбудова демократичної внутрішньої структури ліберальної партії» (2017 р.).
  7. Проект «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні» (Норвезька асоціація місцевих та регіональних влад та АМУ) (2018 р.).
  8. Проект «Фаза впровадження Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, раунд 1» (NIRAS, Швеція) (2019 р.);
  9. Проект «Зміцнення співпраці мереж закладів з професійного розвитку для публічних службовців»  (GIZ  в Україні, Грузії, Молдові) (2019 р.).
  10. Проект «Курс громадських слухань для ОТГ у Волинській області» в рамках програми RITA «Зміни в регіоні» (Польсько-Американський Фонд Свободи) (2019–2021 рр.).

Державне управління, місцеве самоврядування, публічна служба, соціальна політика, політичні інститути, територіальна організація влади, децентралізація публічної влади, адміністративно-територіальна реформа, регіоналістика, краєзнавство.

Монографія

2021

  1. Малиновський В. Я. Реформа децентралізації у Волинській області : монографія. Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2021. 346 с. / URL: https://lib.lntu.edu.ua/uk/147258369/12254

2016

  1. Малиновський В. Я. Становлення і діяльність Народного Руху в Рожищенському районі : монографія. Луцьк : Ініціал, 2016. 224 с. / URL: https://lib.lntu.edu.ua/uk/147258369/6363

2013

  1. Малиновський В. Я. Становлення і розвиток місцевого самоврядування у Волинській області (1990-2010 рр.) : монографія. Луцьк : Ініціал, 2013. 352 с. / URL: https://lib.lntu.edu.ua/uk/147258369/12540
Навчальний підручник

2024

  1. Малиновський В. Я. Публічна служба в Україні : підручник. Друге вид. доп. і перероб. Київ: Видавничий дім «Кондор», 2024. 476 с. / URL: https://mdl.lntu.edu.ua/course/view.php?id=6315

2018

  1. Малиновський В. Я. Публічна служба в Україні : підручник. Київ : Кондор, 2018. 312 с. / URL: https://lib.lntu.edu.ua/uk/147258369/6360
Статті Web of Science

2023

  1. Zhuk, O., Malynovskyi, V., Silvestrova, O., Haponchuk, O. Modern concepts and theories of state management of the system of social work. Lex humana. 2023, Vol. 15. № 2. P. 110–121. / URL: https://lib.lntu.edu.ua/uk/147258369/14156

2015

  1. Malynovskyi V.The «Endless Story» of Local Self-Government Reform: Before the Post-Maidan Challenges. Ukraine after the Euromaidan: Challenges and Hopes / V. Stepanenko, Yа. Pylynskyi. Bern: Peter Lang, 2015. Р. 145–157. / URL: https://lib.lntu.edu.ua/uk/147258369/17542
Вітчизняні фахові наукові видання

2023

  1. Малиновський В. Я. Наукові засади процесу формування державної соціальної політики. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2023. № 1 (159). С. 17–22. / URL: https://lib.lntu.edu.ua/uk/147258369/13226

2022

  1. Малиновський В. Концептуальні засади трансформації територіальної організації влади в умовах децентралізації. Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії. 2022 (13). № 2. С. 78–90. / URL: https://lib.lntu.edu.ua/uk/147258369/12541

2021

  1. Малиновський В. Я. Стратегічні аспекти цифрової трансформації соціальної сфери. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2021. № 1 (147*). С. 27–31. ORCID ID: https://orcid.org/0000-0003-2017-553X. / URL: https://lib.lntu.edu.ua/uk/147258369/9195

2020

  1. Малиновський В. Я. Концептуалізація поняття «публічна служба». Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. 2020. № 2. Серія: Міжнародні відносини. С. 145–150. / URL: https://lib.lntu.edu.ua/uk/147258369/6203
  2. Малиновський В. Я. Дизайн публічної влади на субрегіональному рівні в контексті нових викликів. Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії. 2020. № 2. С. 209–224. / URL: https://lib.lntu.edu.ua/uk/147258369/7108
Зарубіжні наукові видання

2024

  1. Malynovs’kyy V. The Reform of Local Self-Government in Ukraine in the Context of the Polish Experience. Barometr regionalny. Analizy i Prognozy. 2024. T. 20. № 1. P. 69–80. DOI: https://doi.org/10.56583/br.2420 / URL: https://lib.lntu.edu.ua/uk/147258369/16776