
Дудка Роксолана Олександрівна
Основне місце роботи
Факультет архітектури, будівництва та дизайну
Кафедра архітектури та дизайну
Доцент
Мультидисциплінарна мисткиня, докторка філософії з дизайну, кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри архітектури та дизайну Луцького національного технічного університету.
–живопис та кераміка (мала пластика)
–проєкти в публічному просторі
–VR / AR та VIDEO ART
–інсталяція
Мультидисциплінарна мисткиня, докторка філософії з дизайну, кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри архітектури та дизайну Луцького національного технічного університету.
Моя художня практика пережила суттєву еволюцію останніми роками, що відображає інтеграцію медіа мистецтва і сучасних технологій. Відмовившись від виключно традиційних медіа, я звернулася до віртуальної та доповненої реальності, відео мистецтва та інсталяцій, що дозволило мені розширити межі свого вираження та зануритися в більш концептуальні підходи.
У контексті війни, що охопила мою країну, я залишаюсь вірною роботі з нематеріальною культурною спадщиною, але тепер залучаю ширший спектр художніх медіа, що забезпечує багатошаровість і проникливість моїх творів. Цей підхід дозволяє створювати твори, які не лише документують, але й трансформують культурні наративи, відображаючи складні емоційні та інтелектуальні переживання сучасності.
Мої дослідження значення та коріння орнаментів, знаків і символів набули нового виміру завдяки використанню цифрових технологій. Вони стали інструментом для не лише самоідентифікації, а й для створення нових форм комунікації з аудиторією. Через занурення в світ віртуальної реальності та інші цифрові формати, я створюю інтерактивні простори, які стимулюють рефлексувати про природу буття і людську роль у всесвіті. Роботи поєднують у собі одночасну простоту та складність форм і образів, наповнені глибоким змістом і багатошаровими тлумаченнями. Використання казкових варіацій з пізнаваними зображеннями провокує глибокі роздуми на тему особистісного розвитку та естетичної краси навколишнього світу. Завдяки сучасним технологіям я здобула можливість створювати нові візуальні та концептуальні реальності, що дозволяють по-новому інтерпретувати світ, у якому я живу, і світ, в якому я прагну існувати.
2006–2012 – Київський Національний Університет Культури і Мистецтв. Магістр «Дизайн» (Київ).
2012–2016 – Харківська Державна Академія Дизайну та Мистецтв. Аспірантура (Харків).
2013–2015 – Полтавський Національний технічний університет імені Юрія Кондратюка. Майстер кафедри образотворчого мистецтва, архітектурного факультету (Полтава).
2019 – Захист дисертації. Національний університет «Львівська політехніка» (Львів).
2021 - Доцент кафедри дизайну та архітектури. Луцький Національний технічний університет. (Луцьк, онлайн).
2017 – член Національної Спілки Майстрів Народного Мистецтва України.
2017 – лауреат стипендії Президента України (декоративний живопис).
2018 – володар гранту Президента України молодим діячам мистецтв.
2019 – лауреат стипендії Президента України (декоративний живопис).
2019 – лауреат стипендії Президента України (сучасне мистецтво).
2019 – доктор філософії з дизайну, кандидат мистецтвознавства.
2021 - лауреат стипендії Українського культурного фонду, володар гранту.
2021 – «Молодий вчений року». Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.
2023 - лауреат стипендії Goethe-Institut, володар гранту.
2024 - лауреат стипендії Українського культурного фонду, володар гранту.
Живописні твори взяті на облік та є частиною Музейного фонду України. Авторська кераміка та живопис знаходяться у приватних колекціях в Україні, Польщі, Литві, Іспанії, Австралії, Північній Македонії, Франції, Китаї, Фінляндії, Німеччині та Південній Кореї.
Основною темою в науці є концептуальне проєктування об’єктів дизайну, комп’ютерне проєктування та моделювання, етнодизайн, сучасні медіа в мистецтві та дизайні, комп’ютерні технології, ергодизайн та концептуальне мистецтво.
В мистецтві працює з темами "ідентифікації" та "ідентичності". Досліджує питання етнічного, фізичного та ментального самовизначення. Працює з українською культурною спадщиною та народним мистецтвом України.
Основними медіа в мистецтві є живопис, робота з керамікою (мала пластика), інсталяція, проєкти в публічному просторі, VR, AR, Videoart та партисипативні мистецькі практики.